Výdělek na internetu

Informace o výdělku na internetu který vám může obstarat velký pasivní příjem.

PayPal průvodce

PayPal průvodce

 

- jak se bez problému registrovat a založit si účet pro online platby

 

Paypal platební systémPlatební systém PayPal patří dnes k nejrozšířenějším online platebním systémům na internetu a umožňuje tak bezpečné placení kartou. Jak jsme již dříve informovali je PayPal platební systém oficiálně dostupný i pro uživatele z ČR a podporuje českou měnu. Zde naleznete návod jak se registrovat a založit si PayPal účet.

K čemu systém PayPal mohu využívat?

Jednoduše řečeno k placení zboží a služeb kartou na internetu. Službu PayPal si může zřídit a využívat každý, kdo má e-mailovovou adresu. Zní to moc fantasticky? Ani ne, prostě to je fakt. PayPal patří do sítě služeb internetové online aukční síně eBay.com, kde si můžete koupit vydražené zboží, popřípadě i prodat, a jednoduše zaplatit právě pomocí platebního systému PayPal.

Je tento způsob plateb bezpečný?

Argumentem pro bezpečnost online platebního systému PayPal je fakt, že číslo vaší platební karty sdělujete pouze této firmě, a ne jiným možná občas i pochybným subjektům. V případě nákupu tedy nebudete své číslo platební karty udávat, tu bude znát pouze a pouze PayPal.

Dalším argumentem je, že službu elektronické peněženky PayPal využívá již přes 100 milionů lidí po celém světě, přesně ve 103 zemích světa, takže na tom něco asi bude.

Jak to tedy funguje?

V následujícím návodu si ukážeme a vysvětlíme, jak správně provést registraci a založení účtu na PayPal.com. V prvé řadě je třeba připomenout, že založení PayPal účtu i pro méně zdatné angličtináře, není žádnou vědou, takže není se třeba čeho bát a trvá popuze pár minut.

Registrace a založení účtu

Vlastní účet si založíte na stránkách společnosti PayPal www.paypal.com. Jakmile se doatanete na úvodní stránku klikněte na odkaz "Sign Up Today" (zaregistrovat se dnes).

PayPal úvodní stránka

Následně se objeví stránka s tímto textem:

PayPal - výběr typu účtu

Zde je zapotřebí si vybrat typ účtu "Personal Account" a poté zemi "Czech Republic".

Dále po stisknutí tlačítka "Continue" se dostaneme na další stránku.

PayPal - registrační formulář 1

Jedná se o registrační formulář, kde po vás chtějí vyplnit osobní údaje. Všechny údaje pište bez háčků a čárek, protože PayPal neovládá české kódování znaků. Jako domácí telefon ("Home Telephone") by jste měli zadat číslo na pevnou linku a bez mezinárodního volacího kódu. Dále vepíšete emailovou adresu a heslo které musí mít nejméně osm znaků. Zde si dejte doopravdy záležet, aby se jednalo doopravdy o heslo a ne o slovní spojení, jedná se vaše peníze. Doporučujeme kombinace čísel a písmenek v délce nejméně osmi znaků.

PayPal - registrační formulář 2

Zde jsou po vás požadovány dvě kontrolní otázky a odpověďi na ně. Je to kvůli zvýšení bezpečnosti přístupu do vašeho PayPal online účtu. Je zde několik možností výběru otázek. Vyberte si např. jméno vaší matky za svobodna ("Mother's maiden name") a město narození ("City of birth") a napište odpovědi vždy do okýnka pod otázkou.

PayPal - registrační formulář 3

Nakonec musíte zaškrtnout, že souhlasíte s registračními podmínkami, které si před registrací raději přečtěte. Na druhou stranu odmítnutím těchto podmínek si uzavřete celou cestu k založení PayPal účtu. Následně opište bezpečnostní kód z obrázku. Závěrem odešlete celý formulář kliknutím na tlačítko "Sign Up" (registrovat se).

Po řádném vyplnění registračního formuláře vám na emailovou adresu, kterou jste při registraci uvedli, přijde od PayPal aktivační email s názvem "Activate Your PayPal Account!". V tomto mailu klikněte na odkaz, který je zde uveden. Tím jednak potvrdíte svou emailovou adrtesu a zároveň aktivujete svůj účet na PayPal.

Tím registrace nekončí, přidání čísla vaší karty k účtu

Poté co jste odeslali registrační formulář PayPal, zobrazí se vám další formulář pro přidání platební karty k PayPal účtu. Online platební systém PayPal podporuje následující platební karty: Visa Classic, Mastercard, případně American Express. Další podmínkou vlastnosti vámi zadávané karty je, aby vaše karta byla tzv. embossovaná (musí mít reliéfní písmo, které z karty zřetelně naomak vystupuje) a s musí mít povoleny transakce v prostředí internetu.

K tomuto bychom ale podotklil následující. V případě, že takovou kartu ještě zatím nevlastníte, neznamenáto, že si nemůžete zřídit tento účet u PayPal. Potvrdit platební kartu můžete kdykoli v budoucnu.

PayPal - přidání karty k účtu

Po zadání typu karty (card type), čísla karty (Card Number), datumu expirace (Expiration Date) a verifikačního kódu (Card Verification Number) z druhé strany karty (poslední tři číslice) odešleme tyto údaje pomocí tlačítka "Add Card". Následně máte u PayPal účtu registrovanou neověřenou platební kartu.

Ověření vaší platební karty nakonec.

MasterCard, Visa Card, American Express

Nakonec je třeba ověřit platnost vaší platební karty. To se provede první transakcí, kdy je vám z ní stržena částka 1,5 €, která je vám následně připsána na účet u PayPal a to při provedení první platby z vašeho PayPal účtu.

K samotnému dokončení ověření platební karty dojde až když vám poštou (nebo jinak) přijde od banky výpis transakcí platební kartou. U některých bank můžete zjistit stav blokace plateb přímo přes internetbanking. Naleznete zde i platbu u PayPal ve výši 1,5 € v přepočtu na Kč. U této transakce v jejím popisu také naleznete 4 místný kód, který slouží pro dokončení její registrace u PayPal. Přihlásíte se na svůj účet u PayPal ( použijete jméno a heslo, které jste v registraci uvedli) a u této platební karty zadáte tento kód a tím dojde k její plné aktivaci u PayPal.

Od této chvíle vám již nebrání nic, aby jste začali svůj PayPal aktivně užívat pro placení na internetu.

První platba na internetu přes PayPal, jak na to.

PayPal a ti druzí

V případě , že jste se rozhodli někde na internetu využít platby pomocí svého účtu u PayPal (například na online internetovém aukčním servru eBay.com), musíte nejprve zjistit, zda daný obchod, popřípadě aukce, tento systém online plateb podporuje. Vedle online platebního systému PayPal existuje celá řada dalších.

Nemusíte mít na svém online PayPal účtě ani korunu a přesto můžete platit.

Na PayPal účtu nemusíte mít žádný zůstatek a přesto můžete provádět online platby. Na stránkách, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby PayPal. Když si dané zboží, popřípadě služby objednáte, jste následně dotázáni, aby jste si platbu ověřili na svém PayPal účtu. Přihlásite se tedy do svého PayPal účtu a odsouhlasíte příslušnou platbu.

Následně je vám platba stržena z účtu u PayPal. V případě, že váš zůstatek na PayPal účtu je nulový, nedostačuje na případnou platbu, je provedeno inkaso z platební karty, kterou jste u PayPal zaregistrovali. Toto bezpečnostní opatření dopomáhá k tomu, že nemusíte sdělovat číslo vaší kreditní karty kdekomu, kde jste se zrovna rozhodli něco na internetu koupit. Vaše číslo kreditní karty zůstane utajeno.

Posílání peněz z PayPal účtu na jiný PayPal účet

Další možností, kterou můžete v rámci svého PayPal účtu provádět, jsou převody z účtu na účet u PayPal, nebo pouze na emailovou adresu. Výhodou tohoto rozhodně je to, že za PayPal účet ani za platby neplatíte žádné poplatky. Poplatky zde totiž platí pouze příjemci plateb.

Zdarma se můžete registrovat ZDE.

 
UPOZORNĚNÍ: Odkazy, které získáte z tohoto webu, jejich soubory nejsou uloženy na tomto serveru, proto nezodpovídáme za jejich kvalitu ani za porušování autorských práv - tuto zodpovědnost nesou servery na které odkazujeme.